MK Team - Porażka i zwycięstwo na początek drugiego etapu

W ramach drugiego etapu rozgrywek o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy zanotowaliśmy odpowiednio porażkę i zwycięstwo.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną Jagiellończyków. Przeciwnicy bardzo dobrze nam znani, gdyż przez dwa sezony wspólnie jako jedna drużyna uczestniczyliśmy w rozgrywkach ligi futsalu w Kłobucku, a do tego od paru sezonów razem trenujemy na sali w okresie zimowym. Wiedzieliśmy o przeciwnikach więc wszystko, podobnie jak oni o nas. Mecz rozpoczęliśmy z nastawieniem na uważną grę w obronie i na szybkie akcje ofensywne. Jak się okazało, dość szybko mogliśmy zdobyć bramkę, jednak dogodną sytuację Jarka Kostarczyka wybronił bramkarz przeciwników. Niestety na pierwszą połowę t nasi przeciwnicy schodzili z zaliczką jednej bramki. Ewidentny błąd w obronie popełnił Mariusz Kubanek i niestety trzeba było gonić wynik. Na drugą połowę wyszliśmy jeszcze bardziej zmotywowani, bo przecież zależało nam na zdobyciu pełnej puli w tym meczu. Nasze akcje były coraz szybsze i coraz dokładniejsze, toteż spokojnie mogliśmy zdobyć wyrównującą bramkę. Jednak bramkarz przeciwników miał dzień i skutecznie wszystko blokował. Skapitulował w tym dniu tylko raz po bardzo precyzyjnym strzale Roberta Cierpińskiego. Po wyrównaniu wróciliśmy do gry. Był to mecz, w którym każda z drużyn mogła wygrać. Niestety nie byliśmy to my. Po szybkiej kontrze i mocnym dograniu w pole karne, Marek Wachowicz skierował piłkę do własnej bramki i znów przegrywaliśmy. Mimo wielu prób nie udało się już nic więcej ustrzelić i musieliśmy zejść z boiska w roli pokonanego.

MK Team - Jagiellończycy 1:2 (bramka: Robert Cierpiński)

W drugi meczy spotkaliśmy się z drużyną Amatorów. Kolejna dobrze nam znana drużyna, mająca w swoim składzie zawodników, którzy grają w naszej drużynie na dużym boisku. Po pierwszym meczu musieliśmy koniecznie odnieść zwycięstwo i się udało. Trochę roszad w składzie i wzmocnienie linii obrony przez Roberta Brzezińskiego dało oczekiwany efekt. Już w jednej z pierwszych naszych akcji dokładne podanie od Roberta Cierpińskiego na bramkę zamienił Jarek Kostarczyk. Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Jacek Caban, co pozwoliło na uspokojenie gry i kontrolowanie wyniku. Drugą połowę znów rozpoczęliśmy od ciągłych i groźnych ataków na bramkę przeciwników, zdobywając kolejną bramkę. Jej autorem był Robert Brzeziński. Mieliśmy sporo sytuacji do strzelenia kolejnych bramek, jednak brakowało trochę skuteczności. Pod koniec po stałym fragmencie bramkę zdobyli przeciwnicy, ustalając wynik tego spotkania.

MK Team - Amator 3:1 (bramki: Jarosław Kostarczyk, Jacek Caban, Robert Brzeziński)

Drugi etap rozgrywek nie zaczęliśmy zbyt optymistycznie. Porażka w pierwszym meczu nieco skomplikowała naszą sytuację, ale nadal mamy szansę na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc i uniknięcie etapu baraży. Przede wszystkim 12 marca musimy wygrać oba mecze, licząc przy tym na dobry układ pozostałych meczy. Jeśli się tak nie stanie, to będziemy musieli rozegrać mecz barażowy, aby zagrać w półfinałach i finałach. Dwa lata temu też graliśmy baraże i udało się wygrać cały turniej, więc nie ma co się teraz stresować. Jeśli chce się być zwycięzcą, to trzeba radzić sobie w każdej sytuacji i z każdym przeciwnikiem. Z uwagi na fakt, że grupa mistrzowska ma teraz miesiąc przerwy w rozgrywkach, mecze marcowe mogą przynieść sporo niespodzianek. Wybicie z rytmu meczowego zawsze wprowadza pewną niewiadomą co do formy i zgrania zawodników wszystkich drużyn. Ja osobiście wiem, że nasza drużyna będzie się prezentowała jeszcze lepiej, niż w dotychczasowych meczach.

Graliśmy w składzie: Jarosław Śledź, Sebastian Knysak, Jarosław Kostarczyk, Mariusz Kubanek, Jacek Caban, Marek Wachowicz, Wojciech Kasiński, Robert Cierpiński, Robert Brzeziński