MK Team - Zwycięstwo i remis na koniec

W kończących dwóch ostatnich meczach pierwszego etapu rozgrywek o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy zanotowaliśmy zwycięstwo i niestety remis. Zwycięstwo odnieśliśmy z drużyną Grubasów, a remiz z drużyną ZC Michaś. Szkoda, że nie na odwrót, ale cóż… nie można mieć wszystkiego :)

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną Grubasów. Panowie przeciwnicy podeszli do tego meczu bardzo ambicjonalnie, co widać było już po pierwszych minutach. Spora ruchliwość i twarda gra nie ułatwiały nam możliwości rozwinięcia skrzydeł i zaprezentowania kombinowanej i technicznej gry. Zależało nam głównie na tym, aby nie stracić bramki, bo w przypadku remisu drużyna przeciwna nie miałaby szans na wyjście do grupy mistrzowskiej i ewentualna strata dwóch punktów nie robiła nam żadnej krzywdy. Trzeba przyznać, że mecz był rozgrywany w szybkim tempie, co z pewnością mogło się podobać kibicom, zgromadzonym na hali. Szczególnie w drugiej połowie przeciwnicy mogli wyjść na prowadzenie po groźnych indywidualnych akcjach, jednak udało się zabezpieczyć dostęp do bramki. Myśmy czekali na dogną sytuację do przeprowadzenia kontry i w końcu się doczekaliśmy. Po przejęciu piłki i szybkiej wymianie podań, doskonałą sytuację po podaniu Mariusza Kubanka na bramkę zamienił Marek Wachowicz. Wynik do końca nie uległ już zmianie i mogliśmy dopisać kolejne trzy punkty do naszej zdobyczy. Drużyna Grubasów przegraną z nami zaprzepaściła szansę na wejście do grupy mistrzowskiej.

MK Team - Grubasy 1:0 (bramka: Marek Wachowicz)

W drugim meczu spotkaliśmy się z dobrze nam znanymi przeciwnikami, a mianowicie z drużyną ZC Michaś. Nasi przeciwnicy w swoim pierwszym meczu pokonali drużynę Jędryka Klub 54 i byli już, podobnie jak my, pewni gry w grupie mistrzowskiej. Był to więc mecz, w którym liczyła się przede wszystkim bezpośrednia zdobycz punktowa wnoszona do kolejnego etapu. Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie i w sumie do końca miał taki przebieg. Tempo raczej nie było szybkie, czego przyczyną było z pewnością zmęczenie rozegranymi wcześniej meczami. Przeciwnicy w pierwszej połowie najgroźniejszą akcję stworzyli sobie po indywidualnej akcji Piotra Bańskiego. Jego strzał okazał się na szczęście niecelny. Nasi zawodnicy zaprezentowali się lepiej, gdyż udało się stworzyć kilka dogodnych sytuacji, z których jedną na bramkę zamienił Wojciech Kasiński. Do przerwy więc prowadziliśmy 1:0. W drugiej połowie spodziewaliśmy się sporych ataków ze strony przeciwnika, jednak nic takiego nie miało miejsca. Raczej mecz przypominał pierwszą połowę, gdzie mieliśmy przewagę i kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Mieliśmy tylko dowieźć ten wynik do końca, niestety przytrafił się jeden fatalny w skutkach błąd i piłkę z siatki musiał wyciągać nasz bramkarz Jarek Śledź. Mecz zakończył się rezultatem 1:1, choć nie był to sprawiedliwy remis. Z przebiegu całego spotkania to my byliśmy zespołem lepszym.

MK Team - ZC Michaś 1:1 (bramka: Wojciech Kasiński)

Graliśmy w składzie: Jarosław Śledź, Sebastian Knysak, Jarosław Kostarczyk, Mariusz Kubanek, Jacek Caban, Marek Wachowicz, Wojciech Kasiński, Robert Cierpiński, Robert Brzeziński