MK Team - Kolejne ważne zwycięstwa

Kolejne ważne zwycięstwa... oby tak dalej! Oba mecze drugiej tury rozgrywek o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy zakończyły się naszymi zwycięstwami. Ponieważ mecz bezpośredni z drużyną SGP, rozegrany w ramach pierwszego etapu rozgrywek zakończył się naszym zwycięstwem, na koniec drugiego etapu na pewno będziemy w pierwszej trójce. Nasze cele są oczywiście wyższe, dlatego z pewnością postaramy się kolejne mecze również rozstrzygnąć na naszą korzyść.

W pierwszym meczu, w którym to byliśmy zdecydowanymi faworytami, spotkaliśmy się z drużyną Grubasów. Mecz, jak pewnie każdy w drugim etapie, nie należał do najłatwiejszych. Pomimo, iż dość szybko objęliśmy prowadzenie po składnej akcji wykończonej skutecznie przez Roberta Cierpińskiego, to na przerwę schodziliśmy ze skromnym prowadzeniem 1:0. Druga połowa znów nie należała do najłatwiejszych. Nasi przeciwnicy to dobra drużyna, toteż mieliśmy problemy przy szybkim i składnym rozgrywaniu naszych akcji. Na szczęście udało się wymanewrować skutecznie obrońców drużyny przeciwnej i wypuszczony na czystą pozycję Marek Wachowicz, umieścił ku naszej radości piłkę w bramce. Grubasy, chcąc walczyć jeszcze o dobry rezultat, wycofali bramkarza, co okazało się częściowo skutecznym posunięciem, gdyż jeden z ataków pozycyjnych zakończył się ich bramką. A częściowo, bo do pustej bramki przeciwników za chwilę strzelił z własnej połowy Jacek Caban, ustalając wynik końcowy meczu.

MK Team - Grubasy 3:1 (bramki: Robert Cierpiński, Marek Wachowicz, Jacek Caban)

W drugim meczu spotkaliśmy się z drużyną ZIB Bernat Miedźno, która to w zeszłym sezonie walczyła z nami o finał. Pamiętając właśnie poprzedni sezon, gdzie pierwszy mecz z drużyną Darka Bernata zakończył się remisem, a drugi naszym skromnym zwycięstwem wiedzieliśmy, że i dzisiaj nie będzie nam łatwo. Oba zespoły podeszły do meczy bardzo ostrożnie, starając się przede wszystkim zabezpieczyć dostęp do własnej bramki. My na szczęście mamy w swojej drużynie Michała Rychtera, który dość często strzela niezwykle ważne bramki. Po jednej ze składnych akcji Michał pięknie przymierzył, strzelając nie do obrony. Można śmiało stwierdzić, że była to najładniejsza bramka w wykonaniu naszej drużyny i z pewnością mogłaby kandydować do miana bramki turnieju (gdyby oczywiście taki ranking był prowadzony). Później mieliśmy swoje sytuacje, między innymi Jarek Kostarczyk i Robert Cierpiński, ale wyjątkowo dobrze w tym meczu spisywał się bramkarz drużyny przeciwnej. Na drugą połowę wyszliśmy z nastawieniem przede wszystkim obrony naszej bramki, spodziewając się przy okazji, że przeciwnicy postarają się śmielej zaatakować. Nasze przewidywania się sprawdziły. Zawodnik z pola, wstawiony w miejsce wycofanego bramkarza, zmusił nas do dość głębokiego wycofania się. Końcówka meczu nie należała może do najładniejszych, ale, co najważniejsze, była w naszym wykonaniu skuteczna. Końcowy wynik był dla nas niezwykle radosny. Nie straciliśmy bramki, strzeliliśmy jedną i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.

MK Team - ZIB Bernat Miedźno 1:0 (bramki: Michał Rychter)

Oba mecze nie należały może do najlepszych w naszym wykonaniu, ale najważniejsze są punkty. Cała drużyna zagrała bardzo dobrze w grze defensywnej, a szczególne słowa uznania należą się obu bramkarzom, którzy wprowadzają sporo pewności w nasze obronne poczynania. Marek Wachowicz i Michał Rychter grali może najmniej, ale nie przeszkodziło to im w strzeleniu niezwykle cennych goli. Postawione przed pierwszym gwizdkiem założenia zostały zrealizowane, co cieszy (przykład Roberta Brzezińskiego i Pawła Nabiałczyka). Może ofensywnie nie było dzisiaj tak okazale, jak to miało miejsce w poprzednich meczach, ale przeciwnicy oraz stawka to już inna półka. Po prostu wszystkie nasze umiejętności i możliwości szykujemy na finały :)

Graliśmy w składzie: Sebastian Knysak, Jarosław Śledź, Jarosław Kostarczyk, Wojciech Kasiński, Mariusz Kubanek, Jacek Caban, Michał Rychter, Paweł Nabiałczyk, Robert Brzeziński, Marek Wachowicz, Robert Cierpiński

Aktualna tabela

MiejsceDrużynaPunktyMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiBramki +Bramki -Różnica +-
1Luminex1354101028
2MK Team1354101046
3ZC Michaś10531113310
4SGP752121317-4
5Romtrans65203981
6Abstynent35032510-5
7ZIB Bernat35104411-7
8Grubasy15014413-9

Klasyfikacja zdobywców bramek MK Team

Kostarczyk Jarosław 12, Kubanek Mariusz 5, Wachowicz Marek 4, Caban Jacek 3, Mesjasz Piotr 2, Cierpiński Robert 2, Rychter Michał 2, Nabiałczyk Paweł 1, Brzeziński Robert 1

Partnerzy !!!