MK Team - Udane mecze z mocnymi zespołami

Rozegrane 24 stycznia dwa mecze z drużynami z czołowych miejsc grupy B zakończyły się dwoma naszymi zwycięstwami. Są to o tyle ważne zwycięstwa, gdyż obie drużyny prawdopodobnie wyjdą z grupy z pierwszych czterech miejsc, co się liczy w dalszym etapie rozgrywek. Do następnego etapu zaliczane są tylko punkty zdobyte właśnie z drużynami z pierwszej czwórki. Panowie... oby tak dalej!

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną SGP, która w trzech pierwszych meczach zdobyła komplet punktów, nie tracąc ani jednej bramki. Zadanie więc było dość trudne, jednak daliśmy radę. Już na początku meczu bramkarz rywali interweniował ręką poza polem karnym, co zgodnie z regulaminem skutkuje czerwoną kartką. Dobrze rozegrany rzut wolny Marek Wachowicz zamienił na bramkę. Na 2:0 podwyższył Jacek Caban, wykorzystując błąd obrońców drużyny przeciwnej. Tuż przed końcem pierwszej połowy straciliśmy bramkę, więc druga połowa zapowiadała się ciekawie. Tak też było, bo choć po golach Jarka Kostarczyka (piękna bramka z własnej połowy) i Mariusza Kubanka (i kilku dogodnych jeszcze sytuacji) prowadziliśmy już 4:1, to dwa nasze błędy w defensywie przeciwnicy zamienili na bramki (na 4:2 z rzutu karnego - trochę niepotrzebnego, a na 4:3 z autu). Pomimo nerwowo zapowiadającej się końcówki meczu, przeprowadziliśmy szybką kontrę, wykorzystaną przez Jarka Kostarczyka, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Udało się więc zwyciężyć z bardzo dobrym przeciwnikiem, który po utracie bramkarza musiał sobie radzić na bramce z zawodnikiem z pola.

MK Team - SGP 5:3 (bramki: Jarosław Kostarczyk 2, Marek Wachowicz, Jacek Caban, Mariusz Kubanek)

Drugi mecz również zapowiadał się ciężko, gdyż w drużynie Romtrans występuje kilku solidnych zawodników. Przeciwnicy nastawili się na grę z kontry, broniąc przede wszystkim dostępu do własnej bramki. Ciężko więc było się przedostać, choć stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki (jarek Kostarczyk - sam na sam z bramkarzem, Michał Rychter, Mariusz Kubanek - poprzeczka). Przeciwnicy w zasadzie wcale nam nie zagrozili w pierwszej połowie. Do przerwy był więc remis 0:0. Po zmianie stron drużyna Romtrans atakowała odważniej, zostawiając nam więcej przestrzeni pod swoją bramką. Udało się w końcu przeprowadzić ładną składną akcję, którą po podaniu Wojtka Kasińskiego na bramkę piętą zamienił Jarek Kostarczyk. Przez ostatnie cztery minuty meczu staraliśmy się nie dopuszczać przeciwnika pod naszą bramkę, choć wysoko grający bramkarz Romtrans skutecznie nam w tym przeszkadzał. Na szczęście nasza gra defensywna w tym meczu była na całkiem wysokim poziomie, toteż zwyciężyliśmy w tym meczu 1:0.

MK Team - Romtrans 1:0 (bramki: Jarosław Kostarczyk)

Graliśmy w składzie: Jarosław Śledź, Sebastian Knysak, Jarosław Kostarczyk, Wojciech Kasiński, Mariusz Kubanek, Jacek Caban, Michał Rychter, Marek Wachowicz, Paweł Nabiałczyk

Aktualna tabela

MiejsceDrużynaPunktyMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiBramki +Bramki -Różnica +-
1MK Team12440016313
2Abstynent115320221210
3SGP1053111789
4Romtrans1053111257
5TRW Polska963031316-3
6Gm. Kłomnice55122812-4
7TKKF EnerGOspor461141117-6
8Amator451131117-6
9Tadex/Wichry05005525-20

Klasyfikacja zdobywców bramek MK Team

Kostarczyk Jarosław 6, Kubanek Mariusz 3, Wachowicz Marek 2, Cierpiński Robert 1, Nabiałczyk Paweł 1, Rychter Michał 1, Mesjasz Piotr 1, Caban Jacek 1

Partnerzy !!!