MK Team - Dwa zwycięstwa na dobry początek

Udało się nam dobrze rozpocząć rozgrywki o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Wygraliśmy oba mecze dość wysoko, choć trzeba przyznać, że strzelanie bramek nie przyszło nam łatwo.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Tadex/Wichry. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 5:0. Pamiętając mecz z tą drużyną z poprzedniego sezonu wiedzieliśmy, że ciężko będzie się przedostać pod ich bramkę. Ale jak się już uda strzelić pierwszego gola, to na pewno będzie się łatwiej grało. Tak też właśnie było, w zasadzie od pierwszego gola strzelonego przez Jarka Kostarczyka kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Należy tutaj pochwalić wszystkich naszych zawodników za konsekwencję w założeniach, jakie ustaliliśmy sobie przed meczem.

MK Team - Tadex/Wichry 5:0 (bramki: Jarosław Kostarczyk 2, Michał Rychter, Piotr Mesjasz, Mariusz Kubanek)

W drugim Meczu naszym przeciwnikiem była drużyna Gmina Kłomnice. Zapowiadał się podobny scenariusz, jak w przypadku meczu pierwszego, choć pierwszą bramkę zdobyliśmy dopiero w drugiej połowie i to z rzutu karnego. W pierwszej połowie mogliśmy nawet przegrywać, ale od utraty bramki uratował nas wspólnie Jarek Śledź i słupek. Po zdobyciu gola próbowaliśmy wciągnąć drużynę przeciwną na swoją połowę, ale nasi przeciwnicy nastawili się tylko na obronę własnej bramki, przebywając wyłącznie na swoim polu karnym. Nawet przy wyniki 3:0 nie kwapili się z atakami, choć tuż przez zmianą bramkarza kolejną dobrą interwencją popisał się Jarek Śledź. Mecz zakończył się podobnie jak w pierwszym meczu wynikiem 5:0.

MK Team - Gmina Kłomnice 5:0 (bramki: Mariusz Kubanek, Marek Wachowicz, Paweł Nabiałczyk, Jarosław Kostarczyk, Robert Cierpiński)

Graliśmy w składzie: Jarosław Śledź, Sebastian Knysak, Jarosław Kostarczyk, Robert Cierpiński, Wojciech Kasiński, Mariusz Kubanek, Jacek Caban, Michał Rychter, Marek Wachowicz, Paweł Nabiałczyk, Piotr Mesjasz, Michał Banasiak, Robert Brzeziński

Najważniejsze w tym wszystkim, to dobra zabawa i najwierniejsi kibice :)